piątek, 28 grudnia 2018

Taki oto gustowny Minibus Citylinet już wkrótce pojawi się na ulicach powiatu oświęcimskiego


Miejski Zakład Komunikacji w Oświęcimiu pochwalił się swoim nowym nabytkiem - minibusem Citylinet, który już wkrótce ma pojawić się na ulicach powiatu oświęcimskiego. Autobus jest nowoczesny, spełnia najwyższą normę emisji spalin Euro 6, a co najważniejsze posiada udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchu, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. Odbiór techniczny nowego pojazdu miał miejsce 21 grudnia w Sanoku.

Minibus Citylinet posiada konstrukcję opartą na bazie Mercedesa Sprintera 516 z silnikiem o pojemności 2,143 l i mocy 120 kW. Charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji. Jego zaletą jest duża zwrotność i małe gabaryty, pozwalające dojechać do miejsc niedostępnych dla standardowych autobusów.


Pasażerowie będą mieli do dyspozycji 13 miejsc siedzących i 16 miejsc stojących, w tym część dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Pojazd wyposażony jest w rampę wjazdową ułatwiającą wsiadanie i wysiadanie osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Autobus wyposażony jest w klimatyzację, tablice elektroniczne, automat biletowy oraz monitoring.

Nowym nabytkiem MZK Oświęcim pochwalił się na swoim profilu społecznościowym.Przyszłym użytkownikom pozostaje życzyć bezpiecznych i komfortowych podróży :)

Źródło informacji: infobus.pl

7 komentarzy:

 1. Super busy to lepsze rozwiązanie od autobusów mniejsze i wygodniejsze a i tak wiele osób w takich mniejszych miastach nie korzysta z środków lokomocji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, fajnie że zamienili te stare autobusy na busy bo są zdecydowanie lepsze i praktyczniejsze, w naszym powiecie na pewno będą się sprawdzać. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy istnieje opcja reklamy na stronie? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeżeli szukacie usług profesjonalnego przewoznika, to osobiście mogę Wam polecić usługi https://www.sbs.szczecin.pl . Współpracujemy z nimi od wielu lat, ponieważ oferują najwyższą jakość w rozsądnej cenie. Polecam wszystkim zainteresowanym.

  OdpowiedzUsuń
 5. Busy wygrywają w porównaniu z autobusami. To była dobra zmiana

  OdpowiedzUsuń
 6. Poszukując firmy oferującej indyidualny przewóz osób na terenie Polski i Unii Europejskiej proszę rozważyć usługi RIDER Szczecin. Firma organizuje przede wszystkim
  transport szczecin berlin lotnisko

  OdpowiedzUsuń
 7. Wózek inwalidzki to przyjazny towarzysz codziennego życia. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak lekkie materiały czy ergonomiczny design, korzystanie z niego staje się wygodne i komfortowe

  OdpowiedzUsuń