piątek, 28 grudnia 2018

Taki oto gustowny Minibus Citylinet już wkrótce pojawi się na ulicach powiatu oświęcimskiego


Miejski Zakład Komunikacji w Oświęcimiu pochwalił się swoim nowym nabytkiem - minibusem Citylinet, który już wkrótce ma pojawić się na ulicach powiatu oświęcimskiego. Autobus jest nowoczesny, spełnia najwyższą normę emisji spalin Euro 6, a co najważniejsze posiada udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchu, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. Odbiór techniczny nowego pojazdu miał miejsce 21 grudnia w Sanoku.

Minibus Citylinet posiada konstrukcję opartą na bazie Mercedesa Sprintera 516 z silnikiem o pojemności 2,143 l i mocy 120 kW. Charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji. Jego zaletą jest duża zwrotność i małe gabaryty, pozwalające dojechać do miejsc niedostępnych dla standardowych autobusów.


Pasażerowie będą mieli do dyspozycji 13 miejsc siedzących i 16 miejsc stojących, w tym część dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Pojazd wyposażony jest w rampę wjazdową ułatwiającą wsiadanie i wysiadanie osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Autobus wyposażony jest w klimatyzację, tablice elektroniczne, automat biletowy oraz monitoring.

Nowym nabytkiem MZK Oświęcim pochwalił się na swoim profilu społecznościowym.Przyszłym użytkownikom pozostaje życzyć bezpiecznych i komfortowych podróży :)

Źródło informacji: infobus.pl

3 komentarze:

  1. Super busy to lepsze rozwiązanie od autobusów mniejsze i wygodniejsze a i tak wiele osób w takich mniejszych miastach nie korzysta z środków lokomocji.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super, fajnie że zamienili te stare autobusy na busy bo są zdecydowanie lepsze i praktyczniejsze, w naszym powiecie na pewno będą się sprawdzać. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Czy istnieje opcja reklamy na stronie? :)

    OdpowiedzUsuń