poniedziałek, 15 lutego 2016

Darmowa komunikacja miejska dla niepełnosprawnych w Kołobrzegu


Za sprawą Stowarzyszenia Porozumienie dla Kołobrzegu oraz miejskich radnych, od lutego w Kołobrzegu, wszyscy niepełnosprawni pasażerowie komunikacji miejskiej, zarówno pierwszej, jak i drugiej oraz trzeciej grupy niepełnosprawności mają prawo do darmowych przejazdów autobusami transportu miejskiego. Ponadto darmowe przejazdy dotyczą również opiekunów osób niepełnosprawnych. Dla przypomnienia dodam, że Komunikacja Miejska w Kołobrzegu dysponuje pojazdami niskopodłogowymi, m. in. Neoplan, Solaris oraz MAN.
Źródło zdjęcia: www.km.kolobrzeg.pl

4 komentarze:

 1. Również jestem za tym aby dla niepełnosprawnych były różne ulgi, niestety oni nie mają takich predyspozycji dlatego należy im pomóc, każdy powinien się postawić na ich miejscu

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobre rozwiązanie, w moim mieście także by się to przydało.

  OdpowiedzUsuń
 3. No to dobrze mogą się poruszać autobusami będzie im zdecydowanie wygodniej i nie będą musieli rodzin ciągle ciągać żeby gdzieś się wybrać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Według mnie darmowa komunikacja miejska osób niepełnosprawnych to podstawa. Jestem w stanie zrozumieć wyjątki, jeśli chodzi o dłuższe podróże międzymiastowe, ale w takim wypadku powinno się dać takim osobom odpowiednią ulgę, ponieważ czasem brakuje nawet miejsca dla osób, które poruszają się na wózku inwalidzkim.

  OdpowiedzUsuń