LOT dla niepełnosprawnych

Polskie Linie Lotnicze w zakresie podróży międzymiastowych lub międzynarodowych stanowią, dla osób niepełnosprawnych, zarówno poruszających się na wózkach inwalidzkich, jak i z innymi niesprawnościami, najlepsze rozwiązanie, choć nie najtańsze, co do wyboru rodzaju transportu. Głównymi zaletami są krótki czas podróży, pełen komfort, wysokie standardy bezpieczeństwa oraz niezwykle profesjonalną pomoc ze strony przeszkolonej kadry na lotnisku lub w samolocie podczas lotu.

Pierwszą grupą niepełnosprawnych, którzy chcą skorzystać z usług lotnictwa są osoby, poruszające się na wózku inwalidzkim. Większość linii oraz samolotów obsługuje tych pasażerów bez stosowania odrębnych procedur, w porównaniu do pasażerów sprawnych. Podczas rezerwacji biletu należy poinformować, jaki posiada się rodzaj wózka, orientacyjne rozmiary, jego wagę. Podróż odbywa się na wózku zastępczym, własny wózek transportowany jest w luku bagażowym. Obsługa lotniska oferuje pomoc w zakresie transferu na wózek, wejścia na pokład, obsługa samolotu pomaga zająć miejsce, dodatkowo podczas długich lotów istnieje możliwość korzystania z wózka pokładowego. Samoloty posiadają dostępne toalety dla osób niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne, które korzystają z pomocy psa przewodnika, po uprzednim zgłoszeniu, będą mogły podróżować z pomocnikiem na pokładzie samolotu.

Osoby niewidome lub głuchonieme również mogą liczyć na pomoc pracowników lotniska lub linii lotniczych, która szczególnie istotna jest podczas odprawy, także w czasie podróży każda wątpliwość zostanie wyjaśniona przez obsługę pokładu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz