piątek, 7 grudnia 2018

Ważne zmiany dla pasażerów z niepełnosprawnościami na komunikacyjnej mapie Wrocławia


Wrocławska komunikacja bardziej dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Kursujące od roku autobusy ekspresowej linii "WRO Airport Express", łączące wrocławskie lotnisko z głównym dworcem autobusowym, który znajduje się w podziemiach centrum handlowego Wroclavia, wreszcie dostępne są dla osób z niepełnosprawnością ruchu.

Pojazdy obsługujące linię zostały wyposażone w windy, a w ich przestrzeni pasażerskiej wydzielono dwa miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich. Ponadto na drzwiach wejściowych do dworca oraz przed przejściami dla pieszych pojawiły się taśmy ostrzegawcze, które ułatwiają poruszanie się osobom niewidomym. Wszystkie podjazdy zostały obniżone z myślą o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich, a na każdym stanowisku są linie wyznaczające wejście do autobusu. To ważne i wyczekiwane udogodnienia.


Osoby z niepełnosprawnością mogą także uzyskać pomoc przeszkolonych pracowników, których mogą wezwać za pomocą przycisków zlokalizowanych przy wejściach na dworzec. Wydłużono także o 10 minut czas parkowania dla tej grupy pasażerów w strefie Kiss and Fly przy Porcie Lotniczym.

Źródło informacji: wroclaw.pl / Zdjęcie: Wikipedia 

1 komentarz:

  1. Wrocław stał się na przestrzeni ostatnich lat miastem bardzo dobrze przystosowanym pod niepełnosprawnych. Widziałem, że większość przejść dla pieszych ma czujniki na słuch oraz charakterystyczne gumy przed jezdnią. Brawo Wrocław

    OdpowiedzUsuń