piątek, 27 października 2017

Nowe autobusy niskopodłogowe w Szczecinie. Zaskakujący zapis w ogłoszonym przetargu


28 listopada mija termin składania wniosków w przetargu ogłoszonym przez Urząd Miasta w Szczecinie, którego przedmiotem jest wyprodukowanie i dostarczenie 16 fabrycznie nowych autobusów miejskich - 8 z nich to pojazdy przegubowe, a wszystkie mają mieć napęd hybrydowy. Jednak co ciekawe i niespotykane w tego typu zamówieniach, pojazdy muszą mieć wydzielone i oznaczone miejsca dla psów przewodników. To niezwykły wymóg, zazwyczaj standardem w tego typu przetargach jest przewidziane miejsce na wózek inwalidzki, zastrzeżenie dobrej widoczności informacji pasażerskiej lub specjalne oznaczenia alfabetem Braille’a przycisków w autobusie, to jednak o psach przewodnikach nikt do tej pory nie pomyślał. Postawa szczecińskich urzędników zasługuje na pochwałę i życzmy sobie, by stała się obowiązującym standardem :)

5 komentarzy:

 1. Bardzo pozytywnie zaskakują, zrobili coś na co mało kto by się zdecydował. Wg mnie to świetne podejście i zasługują tm na pochwałę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wg mnie to są trochę spóźnieni bo w innych miastach zarządy już dawno zgodziły się na taki zabieg :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Imponujące, to miło że myślą o wszystkich uczestnikach ruchu. Na pewno znacząco to wpłynie na jakość życia tych osób ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie , powinni w reszcie miast po woli też wprowadzać te nowe autobusy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze że z napędem hybrydowym wprowadzają bo teraz trzeba dbać o środowisko coraz bardziej. Super że taki przetarg doszedł do skutku.

  OdpowiedzUsuń