środa, 5 grudnia 2018

MPK Częstochowa z nowymi niskopodłogowymi MAN'ami. Jeszcze w tym roku pojawią się na ulicach miasta


Sześć nowych 12-metrowych MAN'ów czeka już w zajezdni częstochowskiego MPK na wyjazd na ulice miasta. Autobusy spełniają najwyższe normy niskiego poziomu emisji spalin EURO 6 oraz posiadają udogodnienia dla pasażerów z niepełnosprawnościami. Zakupowi nowego taboru towarzyszy sukcesywne eliminowanie starszych pojazdów.

Według zapowiedzi to nie koniec dostaw nowego taboru. Jak informuje częstochowski przewoźnik kolejne sześć MAN'ów pojawi się wkrótce w zajezdni. Wszystkie jeszcze w tym roku wyjadą na ulice miasta.


"Na pokładzie nowych MANów są wszelkie udogodnienia, które powinny zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej" – podkreślił obecny w zajezdni prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk." 12-metrowe autobusy MAN A37 wyposażone są m.in. w: klimatyzację, monitoring, elektroniczny system informacji, system zliczania potoków pasażerskich, biletomaty oraz wifi i USB. Posiadają udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami - niedowidzących, niedosłyszących oraz z problemami ruchu  - w tym dla poruszających się na wózku inwalidzkim.

Autobusy zostały zakupione w ramach programu "Lepsza Komunikacja w Częstochowie".

Źródło informacji: mpk.czest.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz