środa, 12 grudnia 2018

Od stycznia pasażerowie skorzystają z nowych peronów w Otwocku. Komfortowa podróż także dla osób z niepełnosprawnościami


Na stacji kolejowej w Otwocku kończą się prace przy budowie dwóch peronów. Już od stycznia 2019 roku zaczną służyć pasażerom. Przebudowa stacji związana jest z modernizacją linii kolejowej nr 7.

Peron nr 1 będzie dostosowany do obsługi pociągów dalekobieżnych i aglomeracyjnych. Znajduje się tu szeroka na 100 m wiata, która osłoni przed deszczem. Montowane są ławki oraz czytelne tablice informacji pasażerskiej. Gotowy jest też szyb windy. Na peronie nr 3 postępuje budowa wiaty. Gotowe są tablice informacyjne. Wykonawca rozpocznie montaż ławek.


Na peronach pojawią się również udogodnienia dla pasażerów z niepełnosprawnościami - dla osób niewidomych i niedowidzących będą ścieżki dotykowe. Obydwa perony będą wyposażone w nowe oświetlenie i nagłośnienie. Dojście zapewni budowane przejście podziemne oraz pochylnia dostosowana do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Zgodnie z zapowiedziami po zakończeniu inwestycji stacja w Otwocku będzie bardziej funkcjonalna. Komfortową obsługę podróżnych zapewnią dwa perony wyspowe o długości 200-400 m (400 m dla pociągów dalekobieżnych oraz 200 m dla pociągów aglomeracyjnych). PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują też trzeci 200 m peron, po zachodniej stronie (od ulicy Orlej). Wszystkie obiekty będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Zainstalowane zostaną nowe wiaty, ławki, oświetlenie i nagłośnienie. Dojście na perony zapewni nowe przejście podziemne wyposażone w dwie windy i pochylnie. W ramach modernizacji wybudowane zostanie drugie przejście podziemne na wysokości teatru i urzędu miasta.

Prace na stacji kolejowej Otwock mają związek z modernizacją linii kolejowej nr 7. Zostaną zrealizowane do 2022 roku.

Źródło informacji: plk-sa.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz