piątek, 16 marca 2018

Krakowski Tele-Bus dostępny także dla niepełnosprawnych pasażerów. MPK zamówiło trzy nowoczesne i niskopodłogowe pojazdy


Świetna wiadomość dla niepełnosprawnych pasażerów komunikacji miejskiej w Krakowie - w czwartek, 15 marca MPK SA podpisało umowę z przedstawicielami firmy Automet na dostawę 3 niskopodłogowych autobusów miejskich klasy mini do obsługi linii Tele-busa.

Nowe samochody będą mieć konstrukcję opartą na bazowym furgonie Mercedes-Benz Sprinter 516 z silnikiem o pojemności 2143 cm3 i mocy 120 kW (163 KM), spełniającym najwyższy poziom emisji spalin Euro 6. Wyposażone zostaną także w klimatyzację, tablice elektroniczne, automat biletowy i monitoring. Najważniejszą informacją jest jednak, że wszystkie trzy pojazdy będą niskopodłogowe. Przednia część auta pozbawiona będzie schodów, co będzie ogromnym ułatwieniem - zwłaszcza dla osób starszych i niepełnosprawnych. Busy będą także posiadać rampę wjazdową ułatwiającą wsiadanie i wysiadanie osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.


Nowe pojazdy jednorazowo przewiozą maksymalnie 29 osób - będą posiadały 13 miejsc siedzących i 16 miejsc stojących. Na ulicach Krakowa pojawią się za około 6 miesięcy. Zostaną wykorzystane do obsługi linii Tele-busa - funkcjonującej w rejonie Płaszowa i Rybitw.

Jak działa usługa Tele Bus? Każdy pasażer może telefonicznie zamówić pojazd na przystanek, na którym oczekuje - najpóźniej na 30 minut przed planowanym rozpoczęciem podróży. Jednocześnie musi podać miejsce docelowe podróży. Samochód można również zamówić z wyprzedzeniem kilkudniowym - co jest doskonałym sposobem na organizację swoich codziennych przejazdów, np. na trasie dom - praca i z powrotem. Busy poruszają się po określonych trasach, korzystają z przystanków miejskich, koszty przejazdu są identyczne, jak w innych środkach komunikacji miejskiej w Krakowie. Przejazdy cieszą się ogromną popularnością - każdego miesiąca z Tele Busa korzysta około 4 tys. pasażerów. W chwili obecnej podobna usługa funkcjonuje jeszcze w Szczecinie.

Na stronie MPK Kraków można znaleźć więcej informacji na temat zasad i funkcjonowania usługi Tele Bus. Źródło informacji: transport-publiczny.pl

Lubię to! / Udostępnij na Facebook!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz