wtorek, 24 kwietnia 2018

Ruszają nowe połączenia kolejowe z Zakopanego do Nowego Targu. Przejazdy będzie obsługiwał tabor przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami


Już od 27 kwietnia w ramach Podhalańskiej Kolei Regionalnej zostaną uruchomione nowe połączenia na trasie Nowy Targ – Zakopane. Będą obsługiwane przez największego przewoźnika pasażerskiego – "Przewozy Regionalne", właściciela marki POLREGIO. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji 31 połączeń dziennie, realizowanych przez nowoczesny tabor.


W piątek 27 kwietnia zostanie uruchomiona długo oczekiwana Podhalańska Kolej Regionalna pomiędzy Nowym Targiem i Zakopanem. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców i turystów, którzy chcą szybko i komfortowo dostać się z Nowego Targu do Zakopanego i ominąć korki na Zakopiance. W ciągu doby realizowane będzie 31 połączeń - 16 w kierunku Zakopanego i 15 w przeciwnym kierunku - wszystkie zostaną obsłużone przez nowoczesny tabor.

Na trasę wyjadą pociągi Pesa Acatus (EN99-004) - w pełni dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, z wydzielonymi miejscami do bezpiecznego podróżowania - stanowiskami dla wózków inwalidzkich z systemami mocowań, a także windą. Ponadto pociągi będą wyposażone w klimatyzację, bezpłatny internet, system identyfikacji pasażerskiej, biletomaty, monitoring wnętrza oraz instalację do przekazywania informacji.

Poniżej film z inauguracji Podhalańskiej Kolei Regionalnej.Źródło informacji: polregio.pl / Zdjęcie: Youtube

Lubię to! / Udostępnij na Facebook!

1 komentarz: