piątek, 30 listopada 2018

Tysiące pracowników transportu zbiorowego będzie się szkolić w zakresie bezpośredniej obsługi osób z niepełnosprawnością


Jak poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, 27-28 listopada 2018 roku w Rzeszowie odbyło się posiedzenie Komitetu Monitorującego (KM) PO WER, na którym przyjęto projekt pozakonkursowy pn. "Szkolenia dla pracowników sektora transportu zbiorowego w zakresie potrzeb osób o szczególnych potrzebach, w tym osób z niepełnosprawnościami". Pierwsze szkolenia mają rozpocząć się w 2020 roku.

Zgodnie z zapowiedzią projekt będzie realizowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w partnerstwie z Urzędem Transportu Kolejowego i podmiotem z sektora transportu kołowego. Jego koszt wyniesie ok. 9,4 mln zł.


Efektem projektu ma być przeszkolenie 5 tysięcy pracowników transportu kolejowego, miejskiego i międzymiastowego z całej Polski - obsługujących bezpośrednio lub zdalnie klientów (np. kasjerzy biletowi, pracownicy obsługi dworców, personel pokładowy, kontrolerzy biletów). Szkolenia mają obejmować kwestie dotyczące m.in. skutecznej komunikacji z klientem o szczególnych potrzebach, w tym z osobami z niepełnosprawnościami, budowy relacji z tą grupą klientów, wiedzy, jak przezwyciężać bariery w porozumiewaniu się z klientami o różnych potrzebach oraz jak postępować w trudnych sytuacjach w trakcie obsługi klientów.

Źródło informacji: miir.gov.pl, utk.gov.pl

Lubię to! / Udostępnij na Facebook!

2 komentarze:

  1. To super a ile dworców PKP w Warszawie jest dostosowanych dla osób z niepełnosprawnością (chodzi perony)

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkolenia? Warto skorzystać z usług www.qes.pl – znakomici fachowcy.

    OdpowiedzUsuń