poniedziałek, 26 listopada 2018

Dworce PKP w Jeleniej Górze bardziej dostępne dla osób z niepełnosprawnościami


Jak informuje PKP PLK S.A. podróżni korzystający ze stacji Jelenia Góra Sobieszów mają do dyspozycji nowy peron. Powstaje także przystanek Jelenia Góra Zabobrze, a także Jelenia Góra Przemysłowa. Modernizacji poddana zostanie dodatkowo stacja Jelenia Góra Cieplice. Inwestycje mają na celu usprawnić komunikację i zwiększyć dostępność do kolei dla mieszkańców i turystów, w tym osób z niepełnosprawnościami.


Na stacji w Jeleniej Górze Sobieszów podróżni już od tygodnia mogą korzystać z nowego, peronu nr 2. Obiekt o długości 150 m ma nową nawierzchnię i jest prawie dwukrotnie wyższy od poprzedniego, co zapewnia wygodny dostęp do pociągów. Obecnie przebudowywany jest peronu nr 1. Przystanek Jelenia Góra Zabobrze powstaje pomiędzy stacjami Jelenia Góra i Jelenia Góra Zachodnia. Aktualnie trwają prace w okolicach wiaduktu na Alei Jana Pawła II. Widać już kształty dwóch nowych 150-metrowych peronów. Dojścia do peronów będą poprowadzone od ulic Grunwaldzkiej i Paderewskiego. Drugi nowy przystanek, Jelenia Góra Przemysłowa budowany jest pomiędzy Jelenią Górą Zachodnią i Jelenią Górą Cieplicami. Powstaje 150 m peron, do którego będzie prowadził chodnik od ul. Spółdzielczej i ul. Karola Miarki. Na przystanku Jelenia Góra Cieplice nowy peron budowany jest bliżej przejazdu kolejowego przy ul. Lubańskiej.

W sumie w Jeleniej Górze powstanie 6 nowych peronów - wszystkie będą posiadały nowoczesne wyposażenie, systemy informacji pasażerskiej, oznaczenia dla osób z niepełnosprawnością wzroku, a także udogodnienia dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Wartość inwestycji to 17 756 000 zł netto. Zakończenie planowane jest w czwartym kwartale 2019 roku.

Źródło informacji oraz zdjęcia: plk-sa.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz