piątek, 23 listopada 2018

Komunikacja Miejska w Kołobrzegu z nowymi niskopodłogowymi autobusami


Kołobrzeska Komunikacja Miejska wzbogaciła się o sześć nowych autobusów miejskich marki Scania. Nowe pojazdy pojawiły się w mieście 19 listopada i już wkrótce wyjadą na ulice.

Spalinowe Citywide 12LF pomieszczą maksymalnie 84 pasażerów, w tym 29 osób może liczyć na miejsca siedzące - aż 12 siedzeń dostępnych jest z poziomu niskiej podłogi. Wszystkie trzy wejścia do każdego z autobusów są niskopodłogowe, środkowe wyposażone jest standardowo w pochylnię dla wózka inwalidzkiego. Ponadto autobusy posiadają monitoring, system informacji pasażerskiej - cztery wyświetlacze zewnętrzne oraz jeden wewnętrzny, a także system głosowych zapowiedzi.


Dostawa nowych pojazdów istotnie wzbogaciła tabor KM w Kołobrzegu - na obecną chwilę pasażerowie mogą korzystać z 30 niskopodłogowych autobusów.

Koszt inwestycji to ok. 6,6 mln, z czego 4,3 mln sfinansowane zostało z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Jak informuje portal Kołobrzeg.pl podczas odbioru autobusów obecny był Prezydent Miasta Janusz Gromek.

Źródło informacji: kolobrzeg.pl, km.kolobrzeg.pl, infobus.pl / Zdjęcie: kolobrzeg.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz