środa, 14 listopada 2018

Więcej wagonów przystosowanych dla pasażerów z niepełnosprawnościami w PKP Intercity


Kolejne 82 wagony zostaną wyremontowane przez Pesa Bydgoszcz w ramach umów z PKP Intercity - to najważniejsze postanowienie rozszerzonego kontraktu na modernizację taboru pomiędzy przewoźnikiem a bydgoską Pesą. W sumie unowocześnionych zostanie 245 wagonów a całkowity koszt inwestycji przekroczy miliard złotych. Prace modernizacyjne przewidują m.in. przystosowanie części wagonów dla pasażerów z niepełnosprawnościami.

Zgodnie z umową wagony zostaną wyposażone w klimatyzację, wygodne fotele, gniazdka elektryczne oraz bezprzewodowy internet. Pojawi się w nich również monitoring, wzmacniacze sygnału GSM/LTE oraz toalety z zamkniętym układem. Z myślą o komforcie podróży wagony zostaną wyciszone. Numery foteli zostaną oznaczone alfabetem Braille`a.


Nowością wśród modernizowanych wagonów będą pojazdy COMBI, których powstanie łącznie 60. Będą to wielofunkcyjne, przedziałowe wagony o podwyższonym standardzie, z wydzielonymi strefami rodzinnymi oraz przedziałem dla osób z niepełnosprawnościami, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim.

Bydgoska Pesa zobowiązała się do realizacji zamówienia w ciągu 2,5 roku od podpisania umów, a także objęcia zmodernizowanych wagonów przeglądami przez kolejne 1,5 roku.

Odnowione składy będą wykorzystywane do obsługi połączeń w całej Polsce, m.in. na trasach:

 - Szczecin – Trójmiasto – Olsztyn – (Białystok),
 - Wrocław/Zielona Góra – Poznań – Gdynia/Olsztyn – (Białystok),
 - Kraków/Lublin – Katowice – Wrocław – Zielona Góra – Szczecin – (Świnoujście),
 - Przemyśl – Lublin – Warszawa – Bydgoszcz – Gdynia/Piła – Kołobrzeg/ (Gorzów Wlkp.),
 - Suwałki – Białystok/Lublin – Warszawa – Poznań – Szczecin/Gorzów Wlkp./Zielona Góra.

Źródło informacji: intercity.pl, rynek-kolejowy.pl

Lubię to! / Udostępnij na Facebook!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz