wtorek, 13 listopada 2018

Szereg udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami na planowanym dworcu PKP w Czeremsze


Jeszcze w listopadzie 2018 roku rozpoczną się prace związane z budową nowego dworca PKP w Czeremsze. Na miejsce istniejącego budynku powstanie nowoczesny, w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami obiekt. Koszt inwestycji wyniesie ok. 13 mln zł brutto i zostanie pokryty ze środków własnych PKP S.A. oraz środków z unijnego Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.


Zgodnie z zawartą kilka dni temu umową pomiędzy spółką PKP S.A. a konsorcjum firm MERX sp. z o.o. i T4B sp. z o.o. jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się prace budowlane. Na początek do rozbiórki pójdzie istniejący budynek. Na jego miejsce powstanie nowy, mniejszy dworzec systemowy. Znajdą się w nim poczekalnia, kasa biletowa oraz ogólnodostępne toalety.

Nowy obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością – będzie pozbawiony barier architektonicznych, wewnątrz pojawią się pętle indukcyjne dla osób niedosłyszących oraz tablice multisensoryczne i ścieżki prowadzące dla niewidomych i niedowidzących. Powstanie kasa biletowa z obniżonym okienkiem dla osób niskiego wzrostu oraz poruszających się na wózku inwalidzkim. Na dworcu pojawi się również nowoczesny system informacji pasażerskiej.

Podobnie jak w przypadku innych dworców systemowych, w Czeremsze również pojawią się rozwiązania ekologiczne. Budynek zostanie wyposażony z kolektory słoneczne i energooszczędne oświetlenie LED. Zaplanowano także odzysk wody szarej. W ramach inwestycji zagospodarowany zostanie również teren przyległy do dworca – pojawią się miejsca parkingowe, a także miejsca typu kiss&ride oraz wiata rowerowa.

W czasie realizacji robót podróżni będą mogli korzystać z dworca tymczasowego, zlokalizowanego w okolicach kładki. Planowane zakończenie inwestycji to IV kwartał przyszłego roku.


Źródło informacji: pkp.pl

Lubię to! / Udostępnij na Facebook!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz