poniedziałek, 15 października 2018

Nowe MINI autobusy do obsługi Tele-busa już na ulicach Krakowa


W piątek, 12 października, na pętli tramwajowo-autobusowej Mały Płaszów MPK w Krakowie przekazało do eksploatacji trzy nowe autobusy miejskie klasy MINI, przeznaczone do obsługi Tele-busa. Pojazdy są nowoczesne, spełniają najwyższe normy emisji spalin Euro 6, a co najważniejsze są dostępne dla pasażerów z niepełnosprawnościami.


Nowe MINI autobusy są niskopodłogowe, posiadają rampę wjazdową ułatwiającą wsiadanie i wysiadanie osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Wewnątrz znajduje się specjalnie wydzielone miejsce na wózek, oraz kilka miejsc siedzących w poziomu niskiej podłogi. Ponadto wyposażone są w klimatyzację, tablice elektroniczne, automat biletowy i monitoring.

Konstrukcja pojazdów oparta jest na bazie Mercedesa Sprintera 516 z silnikiem o pojemności 2,143 l i mocy 120 kW. Spełniają najwyższe normy emisji spalin Euro 6. Charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacji. Ich zaletą jest także duża zwrotność i małe gabaryty, pozwalające dojechać do miejsc niedostępnych dla standardowych autobusów. Mogą przewieźć maksymalnie 29 osób - posiadają 13 miejsc siedzących i 16 miejsc stojących.

Autobusy przeznaczone są do obsługi linii Tele-busa, funkcjonującej w rejonie Płaszowa i Rybitw. Wykorzystywane do tej pory pojazdy kursujące po trasach Tele-Busa zostaną wycofane z użytku.

Jak działa krakowski Tele-bus? Każdy pasażer może telefonicznie zamówić pojazd na przystanek, na którym oczekuje - najpóźniej na 30 minut przed planowanym rozpoczęciem podróży. Jednocześnie musi podać miejsce docelowe podróży. Samochód można również zamówić z wyprzedzeniem kilkudniowym - co jest doskonałym sposobem na organizację swoich codziennych przejazdów, np. na trasie dom - praca i z powrotem. Busy poruszają się po określonych trasach, korzystają z przystanków miejskich, koszty przejazdu są identyczne, jak w innych środkach komunikacji miejskiej w Krakowie. Przejazdy cieszą się ogromną popularnością - każdego miesiąca z Tele-busa korzysta około 4 tys. pasażerów. Autobusy kursują od wczesnego ranka do późnych godzin wieczornych każdego dnia tygodnia.


Źródło informacji: mpk.krakow.pl / Zdjęcie: Facebook

Lubię to! / Udostępnij na Facebook!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz