piątek, 5 października 2018

Takie oto gustowne autobusy klasy MINI już wkrótce pojawią się na ulicach gminy Dywity


Już za kilka miesięcy na ulicach gminy Dywity (woj. warmińsko-mazurskie) pojawią się trzy tureckie autobusy klasy MINI Karsan JEST. Dostawa jest efektem umowy pomiędzy przedstawicielami Dywit a firmą MMI ze Zbyszewa, zawartą 15 maja 2018 roku. Autobusy pomimo małych rozmiarów są bardzo pojemne, niskopodłogowe, a także posiadają miejsce dla pasażera na wózku inwalidzkim.

Przedstawiciele gminy podkreślają, że jest to najmniejszy autobus, którym można obsłużyć regularne kursy w komunikacji zbiorowej. Pojazdy są bardzo pojemne - na pokładzie autobusu zmieści się 15 pasażerów na miejscach siedzących oraz 10 na stojących, jednak co najważniejsze Karsan JEST przystosowany jest do obsługi pasażerów na wózkach inwalidzkich lub rodziców z wózkiem dziecięcym.


Na dostawę autobusów przyjdzie jeszcze odrobinę poczekać, jednak już od dziś wiadomo jaka wersja kolorystyczna została wybrana - a zdecydowali o tym mieszkańcy gminy.


Nowe Karsany uzupełnią tabor na gminnych liniach dojazdowych - D1, D2 i D3. Autobusy mają pojawić się w Dywitach do końca stycznia 2019 roku. Pozostaje życzyć pasażerom miłego użytkowania :)

Źródło informacji: Infobus.pl, JEST w Dywitach. Tournée Karsana po Polsce / Zdjęcie: Facebook

Lubię to! / Udostępnij na Facebook!

2 komentarze:

  1. Super, widać, że włodarze gminy mają głowę na karku i myślą też o niepełnosprawnych osobach !!!. Może za nimi inni przyjdą z pomysłem, brawo powodzenia !!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawy pomysł na małe autobusy ;-) To dobrze, ze gmina myśli też o niepełnosprawnych :-)

    OdpowiedzUsuń