poniedziałek, 8 października 2018

Pracownicy FlixBusa przejdą szkolenia w zakresie obsługi pasażerów z niepełnosprawnościami. Pomoże Fundacja "Polska bez Barier"


FlixBus nawiązał współpracę z Fundacją "Polska bez Barier", w ramach której pracownicy przewoźnika przejdą specjalistyczne szkolenia z zakresu obsługi pasażerów z niepełnosprawnościami. Zmianie uległy także zapisy w regulaminie przewozu pasażerów - uściślono regulacje dotyczące przewozu osób na wózkach inwalidzkich z napędem elektrycznym.


FlixBus jest jednym z największych przewoźników na polskim rynku dalekobieżnego transportu autobusowego, a jako jedyny posiada znaczną część floty przystosowaną do przewozu osób na wózkach inwalidzkich - na obecną chwilę 2/3 autobusów FlixBusa umożliwia komfortowy przejazd tej grupie pasażerów. Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli firmy, dzięki współpracy z "Fundacją bez barier", już wkrótce będzie jeszcze lepiej.

"- W ramach współpracy z Fundacją pracownicy FlixBusa przejdą szkolenia składające się z części teoretycznej oraz praktycznej z zakresu obsługi pasażerów z niepełnosprawnością. Dodatkowo, kierowcy naszych partnerów autobusowych otrzymają nowe wytyczne i materiały szkoleniowe tak, aby podróż pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej przebiegała bezpiecznie i bezproblemowo" – wyjaśnia Konrad Bąbliński, Dyrektor ds. Operacji w FlixBus Polska "- Naszym priorytetem jest zapewnienie wszystkim pasażerom komfortowych warunków podróży oraz nieustanne doskonalenie jakości przewozów" – dodaje.

Ponadto przewoźnik poinformował, że dodatkowym - podjętym przez firmę działaniem, mającym na celu usprawnienie obsługi pasażerów, jest uściślenie zapisów dotyczących przewozu pasażerów na wózkach inwalidzkich z napędem elektrycznym. Zgodnie z nowymi zapisami przewóz pasażera na wózku elektrycznym w kabinie pasażerskiej jest od teraz dozwolony, jeśli wózek spełnia normy DIN EN 12183 lub 12184, a autobus jest przystosowany do przewozu osób na wózkach - w Polsce dotyczy to ok. 2/3 floty FlixBusa. Wózki muszą także być wyposażone w punkty mocowania służące do ich zabezpieczenia za pomocą tzw. węzłów mocujących, zgodnie z normą DIN 75078-2.


Trzeba dodać, że obowiązująca procedura rezerwacji biletów dla osób niepełnosprawnych nie uległa zmianie. Niedozwolony pozostaje wciąż przewóz wózka elektrycznego w luku bagażowym.

Źródło informacji: flixbus.pl

Lubię to! / Udostępnij na Facebook!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz