piątek, 12 stycznia 2018

Uwaga podróżni - dworzec PKP Gdańsk Główny niedostępny dla niepełnosprawnych pasażerów. "Prosimy o wysiadanie na innych przystankach"


Bardzo zaskakujący i dość nieprzyjemny komunikat przeczytają niepełnosprawni podróżni na dworcu PKP Gdańsk Główny - "Osoby niepełnosprawne oraz o ograniczonej sprawności ruchowej prosimy o korzystanie z najbliższych przystanków SKM", a wszystko w związku z remontem dworca i wyłączeniem funkcjonujących tam do tej pory wind. Utrudnienia potrwają do 31.03.2018. Czy podróżni otrzymują konieczne informacje o omijaniu feralnego dworca, i co jeśli jednak na nim wysiądą?


Zgodnie z zapewnieniami PKP PLK informacje o utrudnieniach dla niepełnosprawnych na dworcu PKP Gdańsk Główny zostały zamieszczone na specjalnych tablicach informacyjnych, na stronie internetowej oraz na profilu Facebook firmy. Ponadto pracownicy kas SKM zostali uprzedzeni o konieczności informowania niepełnosprawnych podróżnych o możliwych utrudnieniach, a w szczególności dotyczy to osób na wózku inwalidzkim. Jednak w przypadku, gdy taki pasażer pojawi się na dworcu, może liczyć na konieczną pomoc, która zostanie udzielona przez pracowników. Na tablicy informacyjnej znajdują się numery telefonów do ochrony dworca oraz Straży Ochrony Kolei. Jak wynika z informacji zamieszczonej na tablicy, służby te to "Asysta dla osób niepełnosprawnych na stacji Gdańsk Główny".

Remont siła wyższa... pozostaje mieć nadzieję, że nie będzie opóźnień i od kwietnia wszystko wróci do normy. Źródło informacji: RadioGdańsk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz