wtorek, 23 października 2018

Polski odpowiednik vagonWEB pomaga znaleźć pociągi przystosowane dla niepełnosprawnych pasażerów


Niepełnosprawni podróżni planujący przejazd koleją mają do dyspozycji ciekawe i bardzo funkcjonalne narzędzie - zestawienie krajowych i międzynarodowych pociągów PKP Intercity, prezentujące m. in. ich dostępność dla osób z niepełnosprawnościami oraz liczbę miejsc dla tej grupy pasażerów. Wszystko można znaleźć na polskim odpowiedniku czeskiego vagonWEB - stronie koniec.org/pic/zestawienia. Autorami serwisu są miłośnicy kolei.


Strona zawiera graficzną prezentację pociągów PKP Intercity - ich nazwy oraz trasy kursowania. Można na niej sprawdzić, czy składy posiadają miejsca przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami, w tym dla pasażerów na wózku inwalidzkim - podróżny dowie się także, które wagony je posiadają oraz ile ich jest. Ponadto serwis prezentuje informacje o gniazdkach przy fotelach, klimatyzacji, dostępnych miejscach dla matki z dzieckiem oraz dla pasażerów z rowerem.


Pomysłodawcy serwisu podkreślają, że strona nie jest oficjalnym źródłem informacji i dane mogą być czasem niekompletne lub nieaktualne, jednak nie zmienia to faktu, że wszystko co można tam znaleźć stanowi istotne wsparcie dla pasażerów z niepełnosprawnością, szczególnie podczas planowania przejazdu.

Jak informuje Rynek Kolejowy autorami strony są miłośnicy kolei: G0KU i ic_kolobrzeg i zgodnie z ich zapowiedzią, ma być ona systematycznie rozwijana i aktualizowana. Niebawem mają zostać dodane nowe rysunki taboru oraz kolejne pola funkcjonalności.

Wiecej można znaleźć pod adresem koniec.org/pic/zestawienia/


Źródło informacji: rynek-kolejowy.pl


Lubię to! / Udostępnij na Facebook!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz