poniedziałek, 22 października 2018

Stacje kolejowe w Białej Podlaskiej i Terespolu wkrótce bardziej dostępne dla pasażerów z niepełnosprawnościami


Jak informuje zarządca narodowej sieci linii kolejowych, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., na stacjach w Białej Podlaskiej i Terespolu trwają prace modernizacyjne, efektem których będzie ich unowocześnienie, poprawa komfortu obsługi pasażerów oraz poprawa dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Remonty związane są z realizacją projektu "Prace na linii kolejowej E 20 na odcinku Siedlce – Terespol, etap III – LCS Terespol" współfinansowanego przez Unię Europejską.

Na stacji w Białej Podlaskiej powstają nowe wiaty, ławki i oświetlenie. Antypoślizgowa nawierzchnia peronów z liniami prowadzącymi ułatwi poruszanie się osób niedowidzących i niewidomych. Podziemne przejście dla pieszych wyposażone w windy zapewni dogodny dostęp dla osób z niepełnosprawnością ruchu. Obsługę podróżnych ułatwi także nowoczesny system informacji pasażerskiej. Ponadto rozpoczęła się tutaj budowa wiaduktu kolejowego, który zastąpi przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ulicy Lubelskiej.


Stacja Terespol również się zmienia - obecnie kontynuowana jest budowa nowych peronów. Prowadzone są prace przy przebudowie przejścia podziemnego. Obiekt także zostanie udostępniony dla pasażerów z niepełnosprawnościami - będą tu windy, system informacji pasażerskiej oraz udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Projekt "Prace na linii kolejowej E 20 na odcinku Siedlce – Terespol, etap III – LCS Terespol" jest współfinansowany przez Unię Europejską. Zakończenie prac planowane jest na 2020 rok. Warto przypomnieć, że w ramach projektu zmodernizowana została trzecia stacja - w Małaszewiczach, gdzie od kilku miesięcy podróżni mogą już korzystać z nowoczesnych, dostępnych dla pasażerów z niepełnosprawnościami peronów.

Żródło informacji oraz zdjęcia: plk-sa.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz