wtorek, 6 lutego 2018

Już wkrótce na trasie wodnej ze Szczecina do Świnoujścia zacznie kursować wodolot przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych


Prawdopodobnie, już w tym roku, po kilku latach przerwy, na trasę wodną Szczecin-Świnoujście powróci wodolot. Będzie to nie tylko szybki środek transportu, ale także jedna z atrakcji turystycznych. Jednak najważniejszą informacją jest, że pojazd posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych - na pokładzie znajduje się miejsce dla osoby na wózku inwalidzkim.

W niedzielę (4 lutego) „Jadwiga” - takie imię nosi statek - została przeniesiona na wodę z nadodrzańskiego nabrzeża Przeładunkowego przy ul. Koksowej w Szczecinie. Po uruchomieniu wodolot będzie mógł zabrać na pokład 53 pasażerów. Podróż ze Szczecina do Świnoujścia będzie trwała około 70 minut - dla porównania przejazd pociągiem to 90 minut, zaś podróż samochodem, z uwzględnieniem częstych korków może sięgać nawet 2,5 godziny.

Warto dodać, że jednostka typu Polesie-11 została wybudowana w 1991 roku na Białorusi. Statek ma 53 miejsca i może się rozpędzić do 80 kilometrów na godzinę.


Jak informuje Kurier Szczeciński, wodolot będzie wyruszał w trasę z tradycyjnego miejsca przy nabrzeżu Pasażerskim, w pobliżu budynku dawnego Dworca Morskiego, w którym ma działać kasa biletowa. A na koniec - ile to będzie kosztowało? Pan Jakub Łakomski z Wodnych Przewozów Pasażerskich przedstawił wstępny cennik usługi, według którego za przejazd ze Szczecina do Świnoujścia zapłacimy 40 zł, a z ulgą 25 zł. Więcej informacji na stronie: Kurier Szczeciński.

1 komentarz:

  1. Sam chętnie bym się przepłynał taką trasą, ciesze się że będzie taka możliwość :)

    OdpowiedzUsuń