piątek, 27 kwietnia 2018

Wypożyczalnia skuterów miejskich także dla niepełnosprawnych. To miasto powinno być przykładem dla wszystkich innych w Polsce!


Od czwartku (26 kwietnia) na łódzkich ulicach dostępne są elektryczne skutery na minuty. Pojazdy można wypożyczać dzięki aplikacjom instalowanym w smartfonie. Pojawią się także pojazdy dostępne dla osób niepełnosprawnych.


Mieszkańcy Łodzi mogą już korzystać z dwóch systemów wypożyczania elektrycznych skuterów: Blinkee.city oraz Jedenslad.pl. Podczas oficjalnego startu obu systemów prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powiedziała "- Dziś pierwszy dzień, w którym łodzianie mogą wypożyczać elektryczne skutery. Myślę, że w zatłoczonej Łodzi, w której rozpoczynamy olbrzymi proces rewitalizacji i przebudowy, te ekologiczne jednoślady będą świetnym sposobem na szybszy dojazd z miejsca na miejsce. Aby ułatwić łodzianom przemieszczanie się po mieście, podpisałam dziś zarządzenie umożliwiające jazdę elektrycznym skuterom po ul. Piotrkowskiej. Bardzo jednak proszę o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i bezpieczną jazdę, a przede wszystkim o zwracanie uwagi na pieszych."

Sam system wypożyczeń skuterów miejskich nie jest niczym nowym, jednak Łódź poszła dalej i przygotowała ofertę także dla starszych i niepełnosprawnych użytkowników - na ulicach pojawią się specjalne trójkołowe skutery eletryczne. Pojazdy będą dostarczone przez system JedenŚlad, będą to trójkołowce identyczne, jakie niedawno prezentowano i przygotowano dla listonoszy Poczty Polskiej. Skutery będą stabilne, odporne na warunki atmosferyczne - zostaną wyposażone w obudowę oraz ogrzewanie. Cena ich wypożyczenia będzie taka sama, jak dla innych pojazdów w sieci.

Aby skorzystać z elektrycznych skuterów "na minuty" użytkownik - niezależnie od tego, z którego systemu chce skorzystać - musi zainstalować aplikację w smartfonie, założyć konto i przesłać skany dokumentów do weryfikacji. Po aktywowaniu konta można już rozpocząć jazdę. Koszt jednej minuty wypożyczenia skutera wynosi 69 groszy.


Źródło informacji: uml.lodz.pl, transport-publiczny.pl / Źródło zdjęcia: transport-publiczny.pl

Lubię to! / Udostępnij na Facebook!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz