poniedziałek, 27 sierpnia 2018

37 autobusów najnowszej generacji w Poznaniu. MPK chwali się zakupem


Kilka dni temu, tj. 21 sierpnia, na ulice Poznania wyjechał pierwszy z zakupionych niedawno przez miasto autobusów, które w najbliższym czasie zasilą tabor transportu miejskiego. Pojazd rozpoczął kursowanie na linii 74. Autobusy są nowoczesne, w pełni niskopodłogowe, przystosowane dla osób niewidomych i niedowidzących oraz ekologiczne.


Jak poinformował Głos Wielkopolski do Poznania trafiło 37 niskopodłogowych i proekologicznych pojazdów z Solarisa - 19 autobusów o długości 12 metrów (Solaris Urbino 12) i 18 autobusów przegubowych o długości 18 metrów (Solaris Urbino 18). Nowym taborem chwali się także MPK Poznań.


Wszystkie autobusy posiadają konieczne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami - są niskopodłogowe, wyposażono je w rampy najazdowe dla wózków inwalidzkich. Posiadają także system komunikatów głosowych, a także informacje w alfabecie Braille'a.

Ponadto nowe Solarisy mają system wewnętrznego i zewnętrznego monitoringu, gniazda USB, klimatyzację, system automatycznego gaszenia pożaru w komorze silnika oraz odskokowo przesuwne drzwi, co gwarantuje szybsze i łatwiejsze wejście i wyjście pasażerów. Nie zabrakło też energooszczędnego oświetlenia w technologii LED, dodatkowego miejsca dla wózka dziecięcego, miejsca do bezpiecznego przewozu rowerów, kompletu zewnętrznych tablic informacyjnych w technologii LED dla ich lepszej widoczności, wewnętrznej tablicy informacyjnej LCD. Autobusy posiadają także nowoczesny system rekuperacji, który sprawia, że będą energooszczędne.

Pozostaje życzyć szerokiej drogi a pasażerom komfortowego użytkowania :)

Źródło informacji: gloswielkopolski.pl / Zdjęcie: Facebook

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz