środa, 22 sierpnia 2018

Biała Podlaska: umowa na zakup pięciu niskopodłogowych autobusów Scania podpisana


Mieszkańcy Białej Podlaskiej już za niespełna rok będą mieli możliwość poruszania się po mieście nowymi, bardzo nowoczesnymi, niskopodłogowymi autobusami Scania. W Urzędzie Miasta podpisano umowę na zakup 5 pojazdów - tym samym jeżdżące dziś po mieście dwa niskopodłogowce będą miały znaczące wsparcie. O sprawie poinformował portal Pulsmiasta.pl

Zamówione autobusy będą miały blisko 12 metrów i pomieszczą 85 pasażerów. Spełniają wszystkie najnowsze normy dotyczące ekologii i bezpieczeństwa. Będą zasilane paliwem ekologicznym. Pojazdy zostaną wyposażone w konieczne udogodnienia dla niepełnosprawnych pasażerów - funkcja "przyklęku", rampa wjazdowa dla osób na wózku inwalidzkim, przyciski oznaczone językiem braille`a oraz informacja głosowa.


Zgodnie z planami pierwsze dwa autobusy pojawią się na ulicach miasta już w maju przyszłego roku, kolejne trzy w lipcu. Trzeba dodać, że umowa na zakup pięciu Scanii dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Białej Podlaskiej została podpisana wczoraj, tj. 21 sierpnia 2018 roku.

Jak informuje Urząd Miejski w Białej Podlaskiej, zakup autobusów jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu budowy zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności, którego zakres oprócz zakupu autobusów, obejmuje również: budowę i remonty miejskiej infrastruktury drogowej, w tym ścieżek rowerowych, chodników, kładek pieszo-rowerowych na Krznie, wybranych skrzyżowań, oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej, budowę zatok autobusowych oraz montaż nowych wiat przystankowych i elektronicznych tablic informacji pasażerskiej. Całkowity koszt projektu wynosi ponad 22 mln zł. Realizacja wszystkich inwestycji zaplanowanych w ramach projektu zakończy się w 2020 roku.

Źródło informacji: pulsmiasta.tv, bialapodlaska.pl / Zdjęcie: bialapodlaska.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz